آراز وردپرس
پشتیبانی : 8 صبح تا 12 شب

نصب وردپرس روی دایرکت ادمین

directadmin

دایرکت ادمین چیست؟

دایرکت ادمین یکی از کنترل پنل‌های محبوب مدیریت هاستینگ می‌باشد که برخی از سرویس دهندگان هاستینگ از آن استفاده می‌کنند. می‌توان گفت بعد از سی پنل، دایرکت ادمین محبوب‌ترین و کامل‌ترین سیستم مدیریت هاستینگ در دنیا است. از آنجا که شرکت سازنده سی پنل ایران را تحریم کرده و اجازه نصب سی پنل روی‌ هاست‌های ایرانی را نمی‌دهد؛ هاستینگ‌های ایرانی از دایرکت ادمین برای مدیریت اکانت‌های خود استفاده می‌کنند.

آموزش نصب وردپرس روی دایرکت ادمین

برای شروع کار ابتدا شما باید وارد پنل مدیریت دایرکت ادمین شوید. برای ورود به پنل مدیریت دایرکت ادمین در انتهای دامنه خود عبارت 2222 را وارد کنید. به‌عنوان‌مثال:

arazwp.com:2222

بعد از وارد کردن پورت 2222 به انتهای آدرس سایتتان از شما یوزر و پسورد ورود به هاست درخواست می‌شود؛ که شما باید آن را از هاستینگ خود بگیرید.

آپلود وردپرس در دایرکت ادمین

بعد از وارد شدن به پنل مدیریت دایرکت ادمین باید برای آپلود وردپرس به قسمت Files وارد شوید. جهت انجام این کار از منوی بالا روی Files کلیک کنید.

در مرحله بعد وارد پوشه Public_html شوید. Public_html پوشه اصلی‌هاست شما می‌باشد که فایل‌های روت سایتتان در اینجا قرار می‌گیرد.

همچنین برای آپلود فایل‌های خود در دایرکت ادمین باید روی Upload Files to Current Directory کلیک کنید. پس شما می‌توانید وردپرس را از این قسمت آپلود کنید. برای دانلود وردپرس اینجا کلیک کنید.

فایل خود را انتخاب و آپلود کنید.

سپس فایل خود را انتخاب و آپلود کنید. بعد از آپلود فایل به Public_html بازگشته و جلوی فایل zip وردپرس روی Extract کلیک کنید؛ به‌این‌ترتیب فایل از حالت فشرده خارج می‌شود.

اکنون زمان شروع نصب وردپرس روی سایت شما است!

ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین

برای انجام این کار در قدم اول به پنل مدیریت دایرکت ادمین برگشته و روی MySQL Management کلیک کنید تا وارد مدیریت پایگاه داده شوید.

در ادامه بعد از ورود به مدیریت دیتابیس روی Create new Database برای ساخت دیتابیس جدید کلیک کنید.

به‌این‌ترتیب فرم ساخت دیتابیس جدید برای شما نمایش داده می‌شود. اکنون می‌توانید فرم را تکمیل کنید.

Database Name: نام دیتابیس

Database Username: نام کاربری دیتابیس

Username Password: رمز عبور دیتابیس

Confirm Password: تاییدیه رمز عبور دیتابیس

همچنین با کلیک روی Random Password شما قادر هستید پسوردهای تصادفی و امن برای خودتان ایجاد کنید.

و درنهایت برای ساخت دیتابیس روی Create کلیک کنید.

شروع نصب ۵ دقیقه‌ای وردپرس

اکنون دیتابیس شما ساخته‌شده است و شما تنها کافی است آدرس سایتتان را بازکنید. با باز کردن سایت نصب کننده وردپرس اجرا می‌شود. شما می‌توانید با کلیک روی بزن بریم وارد نصب کننده شوید.

بعد از ورود به نصب کننده وردپرس نیاز به واردکردن اطلاعات دیتابیس دارید؛ که در این مرحله باید اطلاعات دیتابیس ساخته‌شده در مرحله قبل را وارد کنید. بعد از واردکردن اطلاعات دیتابیس در صورت درست بودن اطلاعات، صفحه نصب معروف 5 دقیقه‌ای برای شما اجراشده و شما می‌توانید وردپرس را راه‌اندازی کنید.

درصورتی‌که وردپرس بتواند با دیتابیس شما ارتباط برقرار کند صفحه زیر برای شما ظاهر خواهد شد. در نظر داشته باشید که این موضوع فقط در صورتی اتفاق می‌افتد که اطلاعات دیتابیس را درست و صحیح وارد کرده باشید.

در این مرحله شما باید روی اجرای نصب کلیک کنید تا وارد فرایند معروف نصب ۵ دقیقه‌ای وردپرس شوید. خب در ادامه از شما یک سری اطلاعات درخواست می‌شود که نیازی به توضیح نیست؛ و بعد از کلیک روی راه‌اندازی وردپرس سایت وردپرسی شما آماده و قابل‌استفاده خواهد بود.

همچنین شما باید برای ورود به پنل مدیریت از آدرس yoursite.ir/wp-admin استفاده کنید.

نظرات کاربران