آراز وردپرس
پشتیبانی : 8 صبح تا 12 شب

افزونه ریدایرکت صفحه 404 به مطالب مشابه در وردپرس

امروز قصد داریم برای ریدایرکت صفحه 404 به مطلب مشابه در وردپرس از افزونه کاربردی WP 404 Auto Redirect to Similar Post استفاده کنیم.

WP-404-Auto-Redirect-to-Similar-Post

افزونه ریدایرکت صفحه 404 به مطلب مشابه در وردپرساین افزونه امکانات متعددی را در اختیار شما قرار میدهد که برخی از آنها به شرح زیر هستند

تشخیص اتوماتیک خطای 404

جستجوی اتوماتیک به دنبال مطلب مشابه بر اساس عنوان نوع ارسال یا طبقه بندی
استفاده از یک رفتار پیشفرض در صورت عدم یافتن پست مشابه و امکان ریدایرکت به صفحه اصلی
آدرس سفارشی یا نمایش خطای 404
امکان تعیین HTTP Header Status از بین 301 و 302
امکان مستثنی کردن نوع پست ها و طبقه بندی ها
ثبت ریدایرکت ها در فایل لاگ در مسیر wp-content/debug.log
برای شروع ابتدا افزونه را در سایت خود نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه WP 404 Auto Redirect to Similar Post

آموزش نصب کردن افزونه ( پلاگین ) در وردپرس

افزونه پس از فعال سازی بلافاصله کار خود را آغاز خواهد کرد و در واقع برای استفاده از امکانات افزونه با تنظیمات پیشفرض، نیازی به اعمال هیچ گونه تغییر یا انجام تنظیمات خاص نخواهید داشت. تنظیم آدرس پیشفرض ریدایرکت در صورت نیافتن پست مشابه جهت تنظیم آدرس پیشفرض برای زمانی که افزونه ارسال مشابهی در سایت پیدا نمیکند، در تب setting از تنظیم fallback behavior استفاده کنید. در اینجا اگر گزینه ی Redirect to homepage را انتخاب کنید، صفحات 404 در صورت عدم یافتن پست مشابه به صفحه ی اصلی سایت هدایت میشوند، اگر گزینه ی custom redirection را انتخاب کنید میتوانید آدرس دلخواهی را جهت ریدایرکت وارد کنید و اگر هم میخواهید در صورت عدم یافتن پست مشابه، خود خطای 404 برای کاربر به نمایش در بیاید از گزینه ی default 404 استفاده کنید.

تنظیم header ریدایرکت

در تب setting با استفاده از تنظیم redirection headers میتوانید تعیین کنید که صفحات 404 با کد 301 یا 302 ریدایرکت شوند. جلوگیری از انجام ریدایرکت برای نوع نوشته ها یا طبقه بندی های خاص اگر مایل نیستید ریدایرکت صفحات 404 برای برخی از custom post type ها یا taxonomy ها اجرا شود. میتوانید از تنظیمات تب Post Types و Taxonomies استفاده کرده و نوع نوشته های دلخواه یا طبقه بندی های مورد نظرتان را به دلخواه از تنظیمات این افزونه مستثنی کنید.

تست انجام ریدایرکت

در تنظیمات افزونه در تب setting امکان تست کردن ریدایرکت برای یک url خاص در اختیار شما قرار گرفته است. برای استفاده از این امکان کافی است در بخش دوم تنظیمات (پایین صفحه) در فیلدی که زیر آن عبارت Enter the URL you would like to test, starting with نوشته شده، آدرس دلخواه خود را که با / شروع میشود وارد کنید.

نظرات کاربران